Jei skundžiatės pėdų nuovargiu ar skausmais, pats laikas jomis pasirūpinti. Kviečiame išbandyti vieną naujausių pėdų diagnostikos būdų – kompiuterinį padobarografinį pėdų tyrimą. Šiuo būdu galima diagnozuoti įvairias pėdų Pedu tyrimas1deformacijas ir numatyti gresiančius negalavimus. Kompiuterinis pėdų tyrimas mūsų įmonėje atliekamas moderniu 3D padobarografu „Zebris“ FDM-T.

  Naudojant šį padobarografą galima lengvai ir greitai atlikti dinaminius pėdų tyrimus. Pacientui stovint, einant ir bėgant nustatoma apatinių galūnių apkrova. Aparatą sudaro specialus ėjimo takelis su integruota matavimo matrica, kurioje yra 7 168 tūriniai slėgio davikliai (išdėstyti arti vienas kito stulpeliais ir linijomis). Ėjimo takelis prijungtas prie kompiuterio, kuriame pateikiama visa informacija apie kūno svorio pasiskirstymą pėdoje.

   Remiantis matavimo rezultatais nustatomos pėdas veikiančios apkrovos jėgos ir pėdų forma ėjimo, bėgimo ar stovėjimo metu. Be to, galima nustatyti ir kitus įvairius parametrus, pvz., pėdos ilgio ir pločio pasikeitimus, išilginių ir skersinių skliautų būseną, svorio centro padėtį, kaip dirba pėdų pirštai, sąnariai ir t.t.

   Tokia diagnostika ypač svarbi stebint ligonius po pėdos operacijų, reabilitaciniame laikotarpyje po traumų, insultų bei gaminant ortopedinius įdėklus į avalynę. Kompiuterines padobarogramas galima atspausdinti, perduoti įdėklus gaminančiam specialistui ar perkelti į įdėklų gamybos kompiuterinę įrangą (įmonėje naudojama „Orthema“ įdėklų gamybos kompiuterinė įranga išleista 2013 m.).

   Norint įsitikinti, kad pagaminti įdėklai yra išties tinkami, pacientą galima ištirti pakartotinai jau su pagamintais įdėklais. Be to, galima išsiaiškinti iš kurios medžiagos pagaminti įdėklai geriausiai sumažina spaudimą į probleminius pėdų taškus.

   Atspausdintos  padobarogramos suteikia vizualinės informacijos ne tik apie krūvio pasiskirstymą pade, bet ir apie sąnarių, raiščių bei raumenų būklę. Pagal kompiuterinę padobarogramą galima nustatyti ir pėdos deformaciją, pvz.: ar
yra tik čiurnos sąnario krypimas į vidų ar į išorę, ar kartu yra ir plokščiapėdystė, šleivapėdystė, įgaubta pėda, ar yra nuospaudų ant pado ir pan.Begimo takelis

   Šią diagnostiką galima taikyti visų amžiaus grupių pacientams. Išskyrus tuos atvejus, kai pacientai turi kontraindikacijų: ant pėdų yra atvirų sužeidimų ar odos infekcijų. Nes tai galėtų kelti pavojų vėliau tiriamiems žmonėms. Pacientas turi gebėti vykdyti tyrimą atliekančio gydytojo nurodymus, priešingu atveju jam turėtų padėti specialiai tam parengti specialistai.

   Padobarografu išsitirti rekomenduojama žmonėms, kurie turi įvairių įgimtų ar įgytų pėdos deformacijų (plokščiapėdystė, šleivapėdystė, „hallus valgus“ deformacija, reumatoidinės ar diabetinės pėdos,aukštas pėdos skliautas ir kt.). Toks tyrimas tinka ir žmonėms, jaučiantiems pėdų, kulnų ir blauzdų nuovargį ar skausmą. Patartina nelaukti, kol skausmas sukaustys kojas. Atlikus šį tyrimą gydytojas ortopedas rekomenduos profilaktines priemones.

   Išsitirti pėdas tikslingas žmonėms, kuriems sunku prisitaikyti įprastą avalynę, taip pat sporto mėgėjams bei profesionaliems sportininkams. Atlikus tyrimą bus galima pritaikyti tinkamus įdėklus į sportinę avalynę, kurie tolyg
iai paskirstys  kūno masės svorį pėdoje, apsaugos sąnarius, sausgysles ir raumenis nuo papildomo krūvio intensyvių treniruočių metu. Pacientams, varginamiems nugaros skausmų, padobarografu nustatoma, ar nėra sutrumpėjusi viena galūnė. Esant sutrumpėjimui sprendžiama, ar reikia kompensuoti kojų ilgio skirtumą įdėklais. Apsilankę pas gydytoją ortopedą, sužinosite, kokia pėdų būklė ir kaip jomis tinkamai pasirūpinti.

IKI 2017 metų birželio 30 dienos taikome 50 nuolaidą  pėdų tyrimui!