Nėštumo metu moteris vidutiniškai priauga 10-12 kg, o kartais ir daugiau. Organizmas nespėja prisitaikyti prie pokyčių, atsiranda tempimo jausmas, moterį vargina nugaros skausmai. Didėjanti gimda spaudžia tuščiąsias venas, tai sutrikdo kraujotaką kojose ir jos pradeda tinti. Dėl per greito svorio augimo gali persitempti pilvo oda ir raumenys, atsiranda „strijos“.

     Maždaug nuo 5-6 nėštumo mėnesio, kai svoris ypač auga, nėščiosioms patariama nešioti specialų elastinį diržą. Ši priemonė švelniai prilaiko pilvą, o specialus sutvirtinimas nugaroje sumažina krūvį, tenkantį juosmeniui, padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną ir aktyviai judėti, apsaugo nuo raumenų pertempimo. Sutvirtinimas fiksuoja juosmeninę stuburoMama_vaikas dalį ir pašalina nugaros skausmus, net esant osteochondrozei, tarpslankstelinio disko išvaržai ar kitai stuburo patologijai. Jei kankina nėštumo komplikacijos, patariama dėvėti tvirtą korsetą iš natūralių medžiagų. Ortopedinius gaminius prieš gimdymą rekomenduojama pradėti nešioti, kai apimtis po pilvu siekia 85 cm.

     Kai moteris po gimdymo išleidžiama namo, kad gimdyvė kuo greičiau atgautų ankstesnę sveikatą ir iki nėštumo buvusią figūrą, iš organizmo būtų pašalinti toksinai, ji būtų apsaugota nuo celiulito, rekomenduojame nešioti ortopedinius elastinius įtvarus, kurie padeda greičiau susigrąžinti pilvo ir liemens formas bei odos stangrumą po gimdymo, apsaugo ir nuo nugaros skausmų.